Norweski uzdrowiciel przewiduje zamach na Trumpa

Joralf Gjerstad zwany „Snåsamannen”
Joralf Gjerstad zwany „Snåsamannen” Bjarne Thune
Znany norweski uzdrowiciel i wróżbita przewiduje, że 45 prezydent USA zginie zastrzelony przez zamachowca. I choć w racjonalnej Skandynawii mało kto wierzy w przepowiednie, tekst o tej złej wróżbie bije rekordy wyświetleń na portalu najstarszej norweskiej gazety codziennej.

Joralfa Gjerstada zwanego „Snåsamannen”, czyli Mężczyzną ze Snåsy, znają w Norwegii ze słyszenia wszyscy. Choć naukowcy są sceptyczni wobec jego metod i uzyskiwanych rezultatów, przez ręce Joralfa przeszło jak dotąd ponad 50 000 chorych, którzy zdecydowali się szukać dodatkowej pomocy poza medycyną. Z jego rad korzystali celebryci, między innymi sportowiec Petter Northug i… były minister zdrowia Bjarne Håkon Hanssen.

O tym skromnym uzdrowicielu z małej gminy w Północnym Trøndelagu nakręcono kilka filmów dokumentalnych i napisano wiele książek, z których jedna stała się bestsellerem. Gjerstad został odznaczony królewskim srebrnym medalem za zasługi dla lokalnej społeczności, a w 2006 roku wybrano go Człowiekiem Roku w regionie Trøndelag. Obecnie ma 90 lat i mieszka w ośrodku dla seniorów w Snåsa. To tam udzielił obszernego wywiadu lokalnej gazecie „Namdalsavisa”. Jego fragmenty opublikował portal największej gazety codziennej w środkowej Norwegii. W ciągu kilku godzin tekst stał się w Internecie numerem jeden.


„Zostanie zastrzelony”
„Jestem rozczarowany wyborem Amerykanów” – powiedział Gjerstad dziennikarzom. „Dokonali przerażającego wyboru i będzie on miał wpływ na cały świat. Trump zostanie zastrzelony, dopadną go.”

Norweski uzdrowiciel twierdzi, że przed rokiem 1963 przewidział zabójstwo Johna F. Kennedy’ego i rozmawiał o tym z wieloma osobami. Obecnie mówi, że żyjemy w czasach, które zniszczą wiele istnień. Niepokoi go fakt, że Europejczycy, a szczególnie Norwegowie, stają się coraz bardziej zależni od pieniędzy. W jego opinii banki mają dziś większą realną władzę od polityków, a nawet niewielka zmiana w oprocentowaniu kredytów może zdestabilizować budżety domowe wielu rodzin. Norweg jest też sceptyczny wobec imigrantów.

Wywiad, w którym „Snåsamannen” wróży Donaldowi Trumpowi mroczną przyszłość, udostępniono już setki razy i szeroko go komentowano w Internecie. Wielu internautów wyraziło opinię, że do sporządzenia takiej przepowiedni nie trzeba mieć szóstego zmysłu, kontrowersyjny polityk budzi bowiem swoimi wypowiedziami skrajne emocje i wielu ludziom gra na nerwach.

Dziennik „Adressaavisen”, który rozpowszechnił wywiad, widząc rosnącą popularność tekstu dodał po kilku godzinach artykuł nawołujący, aby zamiast wróżbitom i uzdrowicielom dawać wiarę szkiełku i oku naukowców.
Trwa ładowanie komentarzy...